مرد پارسی دروغ نگوید حتی بهنگام مرگ در جنگ (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
خانه » دانلود نوحه 96 » عکس پروفایل ۱۳ به در +عکس تبریک سیزده به در

اطلاعیه سایت

عکس پروفایل ۱۳ به در +عکس تبریک سیزده به در

دانلود نوحه :

عکس پروفایل ۱۳ به در و عکس تبریک سیزده به در برای پروفایل را در زیر مشاهده نمایید.

عکس پروفایل ۱۳ به در

سیزدهمین روز از فروردین ماه را مردم سراسر ایران به دنبال طبیعت می‌رود این روز در روزهای نوروز فصل بهار است که از قدیم الایام یکی از آداب و رسوم مردم ایران بوده است.

13 bdar 6 - عکس پروفایل 13 به در +عکس تبریک سیزده به در

عکس پروفایل ۱۳ به در

این سنت در ایران باستان همیشه رواج داشته اند و نه چرخ و حالا نیز در بین مردم انجام می شود در آن زمان مردم دیروز به دامان طبیعت آمده و شروع فصل بهار خداوند طلب باران میکردند سنتی که در ایرن باستان که زرشتی بودند رواج داشته است و مردم نیز به این سنت علاقه بسیار زیادی دارند.

13 bdar 7 - عکس پروفایل 13 به در +عکس تبریک سیزده به در

این آیین علاوه بر ایران در کشورهای مختلفی که در گذشته جزوی از خاک ایران بوده اند نیز اجرا میشود کشورهایی همچون ارمنستا ، تاجیکستان، افغانستان و … تبریک عید نوروز

رفتن در طبیعت خودش حس و حال بسیار خوب و پر انرژی دارد حال اینکه طبق رسومات ایرانی در این روز آش های مختلف پخته و با خانواده و فامیل در طبیعت تفریح کرد بسیار لذتی دوچندان خواهد داشت.

13 bdar 8 - عکس پروفایل 13 به در +عکس تبریک سیزده به در

علت ۱۳ به در

ایرانیان باستان در عید نوروز و شروع فصل بهار جشن میگیرند و ۱۲ روز اول فصل بهار را تعطیل میکرده و جشن و ادی میپرداختند علت اینکه پرا ۱۲ روز را جشن میگفتن این است که ۱۲ نماد ۱۲ ماه سال است.

در آخر در روز بعد به دامان صحرا رفته و سعی میکردند که روز بعد از جشن خود را به جنگل و صحرا بروند و از خداوند طلب باران و سالی پر برکت کنند تا کشاورزی رونق بیشتری بگیرد.

این پست را هم ببینید:  قتل و تجاوز به اهورا کودک 2 ساله رشتی توسط ناپدری + فیلم

13 bdar 9 - عکس پروفایل 13 به در +عکس تبریک سیزده به در

عکس سیزده به در پروفایل

امروزه نیز روز ۱۳ فروردین همانند گذشته شکل و بوی دیگری نسبت به سایر روزهای سال دارد و مردم همانند نیاکان خود به دشت و دمن رفته و به تفریح میپردازند.

13 bdar 10 - عکس پروفایل 13 به در +عکس تبریک سیزده به در

فضای مجای هم این روزها جَوی به همین شکل دارد و کاربران تلاش میکنند که پروفایل خود را با این مناسبت همرنگ کنند.

برخی از کاربران با تصاویر خود در دامن طبیعت دوستان خود را از تفریحی که داشتند آگاه میکنند و برخی دیگه در گروه های فامیلی با عکس نوشته های تبریک ۱۳ به در این روز را تبریک میگویند. عکس نوشته مناسبتی

عکس سیزده به در پروفایل 13 bdar 5 - عکس پروفایل 13 به در +عکس تبریک سیزده به درعکس پروفایل ۱۳ به در 13 bdar 4 - عکس پروفایل 13 به در +عکس تبریک سیزده به درعکس پروفایل ۱۳ به در 13 bdar 3 - عکس پروفایل 13 به در +عکس تبریک سیزده به درعکس پروفایل ۱۳ به در13 bdar 2 - عکس پروفایل 13 به در +عکس تبریک سیزده به درعکس تبریک سیزده به در13 bdar 1 - عکس پروفایل 13 به در +عکس تبریک سیزده به در

عکس های پروفایل روز طبیعت

در برخی از استان‌ها مانند بروجرد و فارس نیز مردم همراه‌ خود سیزده‌ تخم ‌مرغ‌ پخته ‌شده‌ و سیزده‌ گردو می‌‌برند و ناهار، پلو با تخم‌ مرغ‌ و گردو می‌ خورند و اگر از تخم ‌مرغ‌ و گردوها چیزی‌ باقی‌ بماند، با این‌ اعتقاد که‌ آوردن‌ غذای‌ روز چهارده‌ به‌ منزل‌ موجب‌ نحسی‌ خواهد شد، آنها را به‌ منزل‌ برنمی‌گردانند برخی دیگر نیز معتقدند هر چه آجیل و شیرینی در طول ایام عید خورده نشده باید آن را در این روز تمام کنند!

معمولا بازار خوردن آجیل بعد از ظهرهاست و قبل از ناهار نیز کاهو سکنجبین. در این روز قبل از خوردن هر خوراکی آنها که دست و دلبازتر هستند، به قول معروف لقمه همسایه را فراموش نمی کنند و از غذای خود، به آنهایی که اطرافشان نشسته‌اند، می دهند همین موضوع باعث بازشدن باب آشنایی با مردمی دیگر از همان شهر می‌شود که با هم یک مکان را برای شاد بودن در این روز انتخاب کرده اند.

این پست را هم ببینید:  درمان آقای بازیگر درگرو تهیه ۷ آمپول سیزده میلیونی

 


{content}


( رفتن به متن کامل کلیک کنید )
Author: {author}
برچسب ها : , , , , , ,

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز