انسان همان می شود که اغلب به آن فکر می کند. (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷
خانه » دانلود نوحه 96 » زندگینامه حضرت عباس و همسرش (بیوگرافی ابوالفضل العباس)

اطلاعیه سایت

زندگینامه حضرت عباس و همسرش (بیوگرافی ابوالفضل العباس)

دانلود نوحه :

زندگینامه حضرت عباس و همسرش لبابه (بیوگرافی ابوالفضل العباس) و معرفی پدر و مادر حضرت عباس ابن علی به همراه شجره نامه و معرفی خواهر و برادرانش را در زیر مشاهده نمایید.

بیوگرافی حضرت ابوالفضل العباس

حضرت ابوالفضل (عباس ابن علی) معروف به قمر بنی هاشم و باب الحوایج می باشد در ۴ شعبان ۲۶ هجری قمری چشم به جهان گشوده و ۳۵ سال سن داشته است.

abbas ebne ali9 4 - زندگینامه حضرت عباس و همسرش (بیوگرافی ابوالفضل العباس)

یکی از بزرگان شیعیان و جهان اسلام بوده که مردم شیعه ارادت خاصی به وی دارند و یکی از والا مقام های اهل بیت بود ولی به درجه امامت نرسید.

نام پدرش علی بن ابی طالب امام اول شیعیان بوده و نام مادرش ام البنین می باشد. ایشان دارای سه برادر تنی به نامهای عبدالله، جعفر و عثمان بوده و دو برادر ناتنی به نام حسین و حسن میباشد.

حضرت ابوالفضل العباس به خاطر دلاوری و وفاداری به برادرش امام حسین و جنگیدن تا لحظه آخر جان به نماد شجاعت و وفاداری تبدیل شده است و نزد مسلمانان به خصوص شیعیان جایگاه بسیار ویژه‌ای دارند

abas shabnak.ir 2 - زندگینامه حضرت عباس و همسرش (بیوگرافی ابوالفضل العباس)

القاب حضرت ابوالفضل العباس

از دیگر القاب او می‌توان به قمر بنی هاشم و ساقی کربلا و علمدار کربلا و باب الحوایج اشاره کرد لقب باب الحوایج فقط به چند تن از اهل بیت داده شده است.

خانواده و والدین

بعد از شهادت حضرت فاطمه (س) امام علی علیه السلام به پیشنهاد برادرش عقیل با زنی به نام ام البنین ازدواج کرد حاصل ازدواج آنها چهار فرزند پسر به نامهای عباس ،عبدالله، جعفر و عثمان شدند که هر چهار فرزند آنها در واقعه عاشورا و در کربلا در رکاب برادر ناتنی شان امام حسین به شهادت رسید

این پست را هم ببینید:  بیانیه دانشگاه صنعتی شریف در مورد اعتراضات و ناآرامی های اخیر

ازدواج و همسر حضرت عباس (ابوالفضل)

حضرت عباس با لبابه دختر عبیدالله بن عباس ازدواج کرد عبیدالله پسر عموی حضرت محمد پیامبر اکرم می باشد.

abas shabnak.ir 3 - زندگینامه حضرت عباس و همسرش (بیوگرافی ابوالفضل العباس)

فرزندان

حاصل ازدواج حضرت عباس با لبابه ۴ فرزند پسر به نام های فضل، قاسم ،حسن و عبیدالله و یک دختر بود.

البته درباره تعداد فرزندان ایشان اختلاف نظر وجود دارد. بیوگرافی شخصیت های تاریخی

شخصیت و خصوصیات

ایشان به دلیل نبودن جزئیات کامل و اطلاعات جامع درباره زندگی اش اطلاعات چندانی از چگونگی زندگی ایشان وجود ندارد اما بنا به برخی از روایات حضرت ابوالفضل شجاعت و دلاوری را از پدرش به ارث برده بود و جوانی زیبا و قد بالای بلند و تنومند داشت و در جنگ های مختلف در کنار برادر و پدرش شجاعانه حضور داشت و همیشه یک پرچم سبز را با خود به همراه داشته و به همین دلیل او را علمدار مینامند.

شهادت حضرت عباس یا حضرت ابوالفضل العباس

حضرت عباس به همراه ۷۲ تن از یاران امام حسین در کربلا با دشمنان زیادی جنگید.

زندگینامه حضرت عباس (بیوگرافی حضرت ابوالفضل)abas shabnak.ir 49 - زندگینامه حضرت عباس و همسرش (بیوگرافی ابوالفضل العباس)

دشمن که آب را بر روی خانواده سپاه وی بسته بود ایشان داوطلب شد که با یک مشک به دل دشمن بزند و برای سپاه خود آب بیاورد و به همین دلیل او را ساقی کربلا می نامند.

هنگامی که مشک را پر از آب کرد حین برگشت به سمت سپاه خود مورد تهاجم دشمنان قرار گرفت و ابتدا دستهای او را قطع کردند و سپس وی را به شهادت رساندند در روایات آمده است که ایشان بعد از این که دستانش را قطع کردند باز هl شجاعانه با دشمن می جنگید

این پست را هم ببینید:  بیوگرافی آزیتا ترکاشوند و همسر آزیتا ترکاشوند +تصاویر

abas shabnak.ir 5 - زندگینامه حضرت عباس و همسرش (بیوگرافی ابوالفضل العباس)

قاتلین حضرت عباس

بنا به گفته شیخ مفید یکی از علمای شیعه ایشان وقتی که بر روی زمین افتاده بود ابتدا توسط دو تن از فرمانده هان دشمن که زید و حکیم نام داشتند لباس مبارکش دریده شد و در نهایت توسط بلاذری حرمله (ملعون) در سن ۳۵سالگی به شهادت رسید

آرامگاه حضرت عباس در حال حاضر در شمال شرقی آرامگاه امام حسین در کربلا می باشد حد فاصله این دو مقبره را بین الحرمین می نامند

abas shabnak.ir 4 - زندگینامه حضرت عباس و همسرش (بیوگرافی ابوالفضل العباس)

لقب قمر بنی هاشم

در میان عربها رسم بود که اگر کودکی که چهره زیبا و دارای قدی بلند بود لقب قمر را به او می‌دادند (قمر در زبان عربی به معنی ماه است) حضرت عباس نیست به خاطر زیبایی و جذابیت چهره و همچنین قد بلند و بدن تنومندی که داشته او را به قمر بنی هاشم لقب داده‌اند.


{content}


( رفتن به متن کامل کلیک کنید )
Author: {author}

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز